Την Παρασκευή 24-3-2023, με αφορμή την Εθνική   Επέτειο της 25ης Μαρτίου, πραγματοποιήθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων  του Σχολείου μας εορταστικές εκδηλώσεις από τους μαθητές της Στ τάξης, παρόντων γονέων και εκπαιδευτικών.

Οι μαθητές με την καθοδήγηση των υπευθύνων εκπαιδευτικών, κυρίας Κόφφα Ελπινίκης και κυρίας Ντούμα Μαρίας, παρουσίασαν θεατρικά ιστορικού περιεχομένου και ποιήματα.

Παράλληλα, η χορωδία του σχολείου μας με την καθοδήγηση της υπεύθυνης καθηγήτριας μουσικής, κυρίας Κόγια Ελένης, πλαισίωσε μουσικά την γιορτή μας τραγουδώντας και  τιμώντας έτσι τους ήρωες αγωνιστές του 1821 . Επίσης ευχαριστούμε και την εκπαιδευτικό Ραφαηλία Αθανασίου για την πολύτιμη βοήθεια.

Categories: drastiriotites, Projects

• ΚΑ2 Erasmus+ «Active Schools»